ODDŁUŻANIE NIERUCHOMOŚCI

Oddłużanie poprzez odkup i spłatę zobowiązań

Oddłużanie polega na wykupieniu nieruchomości przy jednoczesnej spłacie długu należnego wierzycielom - w ten sposób dłużnik unika postępowania komorniczego.
W wielu przypadkach zadłużenie w spółdzielni na kwoty 30-40 tysięcy PLN powoduje utratę przez dłużnka nieruchomości wartej nawet kilkaset tysięcy złotych.
1Szczęście w nieszczęściu ?
Jeśli nieruchomość którą posiadasz i jest spłacona posiada długi np. w spółdzielni czy wspólnocie to możemy ją odkupić od Ciebie spłacając jednocześnie te długi. Kwota całkowita musi być jednak opłacalną kwotą transakcyjną dla obu stron
2Ile warta jest zadłużona nieruchomość ?
Kwota na którą wyceniamy całkowitą wartość nieruchomości jest pomniejszana o wartość długu który musimy uregulować w celu zwolnienia danej nieruchomości z ewentualnych zajęć komorniczych.
3Jak uciec przed komornikiem i eksmisją ?
Komornik zwykle sprzedaje nieruchomość za kwotę znacznie niższą od jej wartości rynkowej. Żeby tego uniknąć należy spłacić wartość długu najczęściej będący należnością za czynsz, rachunki za wodę czy prąd.
4Dług na mieszkaniu bez księgi wieczystej
Mieszkania nie posiadające uregulowanych gruntów nie posiadają ksiąg wieczystych. Z tego prozaicznego powodu nie można sprzedać ich na kredyt a jedynie za gotówkę. Takie mieszkania są warte 20-30% mniej od mieszkań z KW i też bierzemy to pod uwagę przy ich zakupie i ewentualnym oddłużeniu.

Skupujemy zadłużone nieruchomości i spłacamy wierzycieli...

Uniknij komornika !