Skup mieszkań ŁódźŁódź zamieszkuje prawie 700.000 osób i jest 3cim miastem pod względem liczby mieszkańców w Polsce. To miasto w którym kwitł przemysł włókienniczy a świetność i dynamiczny rozwój nastąpił przed II Wojną Światową. W chwili obecnej Łódź złośliwie określana jest "miastem starych ludzi". Piękne miasto, ale także ośrodek akademicki kształcący na bardzo wysokim poziomie - miasto słynące ze Szkoły Filmowej, Akademii Medycznej, Akademii Sztuk Pięknych.

Najwyższe budynki w Łodzi to biurowiec przy ul. Piotrkowskiej 148/150. Ma 76 m do dachu (aż 22 kondygnacje) i całkowitą wysokość 80 m. Przy ul. Piotrkowskiej 182 i al. Piłsudskiego 7 znajdują się budynki mieszkalne o wysokości 78 m. Najwyższym biurowcem jest Manhattan (79,1 m... z urządzeniami budowlanymi aż 84 m) znajdujący się obok hotelu Hampton by Hilton. Uwzględniając budownictwo sakralne, to rekordzistką jest bazylika archikatedralna św. Stanisława Kostki wznosząca sią na 104 m.

Łódź może pochwalić się setką mostów, wiaduktów, kładek i przepustów nad 18 rzekami – w większości nad Nerem, Olechówką i Sokołówką. Rzeka Ner jest największą rzeką w Łodzi, przepływa przez nią w dwóch odcinkach o długościach 11 i 11,5 km. W latach 30. XX wieku większość płynących przez centrum miasta rzek została ukryta pod ziemią i zamieniona w kanały ściekowe.

Zakład Wodociągów i Kanalizacji eksploatujący 2118 km sieci wodociągowej i blisko 1954 km kanalizacyjnej. Z wodociągów, którymi w 90% płynie woda ze studni głębinowych, korzystają prawie wszyscy łodzianie, 95% mieszkańców ma dostęp do kanalizacji. Historia spółki sięga 1925 r. – wtedy, po latach oczekiwań, rozpoczęto budowę miejskiej kanalizacji. Co zadziwia, Łódź była w tym okresie jednym z największych i najszybciej rozwijających się miast w Europie, ale nie miała infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej.

Wypłacamy do 90% wartości rynkowej nieruchomości...

Dowiedz się ile możemy zapłacić za Twoje mieszkanie

ZADZWOŃ DO NAS

W przypadku mieszkań wypłacamy do 90% średniej rynkowej ceny transakcyjnej a odkup możliwy jest już w 3 dni od pierwszego kontaktu z nami - jeśli dokumenty do sprzedaży są skompletowane!

 

Zaufana marka

Poznaliśmy wiele historii, widzieliśmy wiele ludzkich rozterek i dramatów, pomogliśmy setkom osób pozbyć się szybko nieruchomości i uniknąć długów, windykacji i sprzedaży komorniczej oraz eksmisji.

Bezpieczna wypłata gotówką u notariusza ...

ZADZWOŃ DO NAS

Zakup już po 3 dniach od kontaktu z nami

ZADZWOŃ DO NAS

Najczęściej zadawane pytania

1Jak szybko mogę sprzedać nieruchomość ?
W zależności od ceny i przygotowanych dokumentów możemy dobić targu w ciągu około 24 godzin. Ważne, aby sprzedający znał dokładny stan prawny nieruchomości, posiadał numer księgi wieczystej *(jeśli taka istnieje), miał potwierdzenie wartości zadłużenia lub niezalegania ze spółdzielni / wspólnoty mieszkaniowej. Bardzo ważna informacja to status meldunkowy danej nieruchomości - nieruchomość gdzie zameldowane są osoby jest warta znacznie mniej. Warto również być przygotowanym na przedstawienie przykładowych rachunków za prąd, gaz, wodę a także podatek od nieruchomości.
2Jakie informacje o nieruchomości są potrzebne ?
Gdzie zlokalizowana jest nieruchomość = adres. Jeśli jest to blok to ilu piętrowy i z którego roku a także na którym piętrze znajduje się lokal i czy w bloku jest zsyp na śmieci. Czy w bloku znajduje się winda. Jaki jest metraż, ile pokoi oraz rozkład mieszkania i informacja o balkonie / logii / tarasie. Kiedy został przeprowadzony remont, lub w jakim stanie jest mieszkanie. Informacja o stanie stolarki okiennej, instalacji elektrycznej, wodnej i gazowej.
3Czy mogę sprzedać mieszkanie w którym chcę jeszcze mieszkać ?
Jeśli jesteś w trakcie budowy domu lub zakupu innej nieruchomości a potrzebne Ci są natychmiastowo pieniądze, przy tym jeszcze przez parę miesięcy chcesz mieszkać w obecnym miejscu to również jest możliwa taka transakcja sprzedaży. W takim przypadku dokonujemy transakcji kupna wraz z umową wynajmu nieruchomości. Najlepiej jeśli osoby mieszkające są już wymeldowane i zameldowane gdzie indziej lub posiadają status potwierdzający możliwość wyprowadzenia bez przeprowadzania za parę miesięcy ewentualnej eksmisji i zapewnienia lokalu zastępczego.
4Jaka jest wartość starego a jaka nowego mieszkania ?
Często zdarza się że mieszkanie w starym bloku z lat 80'tych wyceniane jest za metr na tą samą kwotę jak metr mieszkania w stanie developerskim 300 metrów dalej. Nowe nieruchomości w stanie developerskim czyli z rynku pierwotnego pozbawione są obowiązku zapłaty PCC w wysokości 2%. Poza tym są w większości chętniej kupowane i łatwiej je potem sprzedać. Czemu więc stare mieszkanie z założenia musi być tańsze od nowego w tej samej lokalizacji? Ponieważ przygotowanie nowego mieszkania to malowanie, podłogi i montaż łazienki i kuchni a w przypadku starych mieszkań dochodzi koszt zrywania, kucia, demontażu, wywozu gruzu oraz wymiany instalacji elektrycznej, czy przeróbek instalacji wodnej i hydraulicznej.
5Ile jesteśmy w stanie zapłacić ?
Płacimy mniej niż warta rynkowo jest nieruchomość - to ryzyko wielomiesięcznej sprzedaży przenosimy na siebie. Często jest także kwestia spłaty zadłużenia w spółdzielni czy wspólnocie mieszkaniowej. Wielokrotnie zdarzało się że nieruchomość posiadała także inne ukryte zadłużenia jak naliczenia licznikowe. Nieruchomość warta jest tyle ile ktoś chce zapłacić a nie tyle ile na ile wycenia ją sprzedający. Na tym polega właśnie idea prowadzenia naszego biznesu. Płacimy 50-70% wartości rynkowej ale zamiast martwić się wielomiesięcznym procesem sprzedaży mieszkania czy domu możesz liczyć na błyskawiczne zamknięcie transakcji notarialnej !

Skup mieszkań działa w całej Polsce

Skupujemy domy, mieszkania, działki w:
Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok, Katowice, Gdynia, Częstochowa, Radom, Sosnowiec, Toruń, Kielce, Rzeszów, Gliwice, Zabrze, Olsztyn, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Tychy, Opole, Gorzów Wielkopolski, Dąbrowa Górnicza, Koszalin