Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w większych miastach?

Co to jest księga wieczysta nieruchomości
Co to jest księga wieczysta nieruchomości?
6 lutego 2019
Czy lepiej kupić kawalerkę czy mieszkanie kilkupokojowe pod wynajem
Czy lepiej kupić kawalerkę czy mieszkanie kilkupokojowe pod wynajem?
8 lutego 2019

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w większych miastach?

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w większych miastach

Czy opłaca się inwestować w nieruchomości w większych miastach

Inwestowanie w nieruchomości stało się obecnie bardzo popularną metodą lokaty kapitału. Czy posiadanie nieruchomości pozwala na osiągnięcie atrakcyjnych zysków?

Posiadanie nieruchomości może być atrakcyjną metodą na pomnożenie posiadanych środków. Z drugiej strony związane jest także z określonym ryzykiem, które dotyka wszystkich metod inwestycyjnych.

  • Inwestowanie w nieruchomości
  • Duże miasta – najlepsze do inwestycji w nieruchomości?

 

Inwestowanie w nieruchomości

Nieruchomości mogą być również celem inwestycji. Obecnie cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, co wynika między innymi z wysokiego ryzyka wielu metod inwestycji jak fundusze inwestycyjne czy giełda, z niskich stóp procentowych, a tym samym niskiego oprocentowania lokat terminowych, a także z atrakcyjnych zysków, które niesie ze sobą rynek nieruchomości.

W nieruchomości można inwestować na kilka sposobów. Aktualnie największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania, które przeznaczane są na wynajem. Wówczas można czerpać regularne zyski z posiadania nieruchomości w formie należności pobieranych od lokatorów. Dodatkowo, wiele nieruchomości, w tym mieszkania, zyskuje na wartości – to powoduje, że już po paru latach od zakupu mieszkania można odsprzedać je z zyskiem.

Innym przykładem inwestowania w nieruchomości jest kupowanie gruntów w przyszłościowych lokalizacjach, na przykład blisko centrów miast, ważnych arterii komunikacyjnych, w miejscach planowanych inwestycji.

Powodzenie inwestycji zależne jest przy tym od szeregu czynników – w większości przypadków zakup nieruchomości pozwala jednak na uzyskanie atrakcyjnych zysków w dłuższej perspektywie czasowej.

Warto przy tym zaznaczyć, że inwestowanie w nieruchomości jest wysoce bezpieczną metodą inwestycji, co wynika z faktu, że nieruchomości rzadko tracą na swojej wartości.

 

Duże miasta – najlepsze do inwestycji w nieruchomości?

Zatem inwestowanie w nieruchomości to kusząca propozycja dla osób zainteresowanych ulokowaniem swoich pieniędzy.

Aby uzyskać najlepsze zyski, warto zdecydować się na zakupienie mieszkania w przyszłościowej lokalizacji – to właśnie położenie nieruchomości w głównej mierze wpływa na jej wartość i przyszłe zyski.

Duże miasta, w tym Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdańsk czy Poznań uznawane są za najlepszy wybór dla inwestorów wybierających zakup mieszkań. To tam ceny nieruchomości są wprawdzie dość wysokie, ale z drugiej strony istnieje duże zapotrzebowanie na lokale na wynajem, co przekłada się na wysokie zyski czerpane z tego tytułu.

Także zarabiać można na mieszkaniach w innych lokalizacjach, między innymi w miejscowościach turystycznych nad morzem i w górach, gdzie wynajem apartamentów jest alternatywą dla innych metod nocowania – cena za jedną dobę to nawet 150-500 złotych.

Jak wskazują eksperci, na nieruchomościach można zarobić nawet od 3 proc. do 5 proc. w skali roku na czysto. Aby uzyskać takie wyniki, należy jednak pamiętać o tym, że zakup ten powinien być dobrze przemyślany. Gdy jednak zależy nam na jak najwyższych zyskach, duże miasta to zdecydowanie najlepszy wybór.

Komentarze są wyłączone.