Czy warto szybko sprzedać nieruchomość za 70% wartości rynkowej?

Co to jest zniesienie współwłasności w nieruchomości
Co to jest zniesienie współwłasności w nieruchomości?
27 stycznia 2019
Jak najszybciej sprzedać mieszkanie, działkę lub dom
Jak najszybciej sprzedać mieszkanie, działkę lub dom?
29 stycznia 2019

Czy warto szybko sprzedać nieruchomość za 70% wartości rynkowej?

Czy warto szybko sprzedać nieruchomość za 70 procent wartości rynkowej

Czy warto szybko sprzedać nieruchomość za 70 procent wartości rynkowej

Posiadanie domu jednorodzinnego, mieszkania czy innej nieruchomości to nie zawsze jest powodem do radości. Zdarza się, że nieruchomości chcemy się pozbyć i chcemy zrobić to jak najprędzej.

Niektóre nieruchomości nie są chciane. Nie korzystamy z nich, nie chcemy ich także wynajmować. Wówczas rozwiązaniem może być sprzedaż. Czy w takim przypadku szybka sprzedaż nieruchomości za 70 proc. jej wartości rynkowej będzie dobrym wyborem?

  • Szybka sprzedaż nie zawsze możliwa
  • Skup nieruchomości – sprzedaż mieszkań od ręki
  • Kiedy warto sprzedaż nieruchomość za niższą cenę?

 

Szybka sprzedaż nie zawsze możliwa

Chociaż może wydawać się, że sprzedaż nieruchomości jest bardzo łatwa, to jednak czasami zrealizowanie transakcji jest bardzo trudne.

To szczególne wyzwanie dla właścicieli domów starszych, na przykład z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, które nie przystają do oczekiwań współczesnych klientów. Także problemem jest nieatrakcyjna lokalizacja lub wady nieruchomości, na przykład współwłasność, hipoteka.

W takich sytuacjach szybka sprzedaż nieruchomości, nawet jeśli obniży się jej cenę, nie zawsze jest możliwa. Są jednak sposoby na to, aby przyspieszyć transakcję i znaleźć kupującego nawet w przeciągu paru dni.

 

Skup nieruchomości – sprzedaż mieszkań od ręki

Osoby zainteresowane jak najszybszą sprzedażą nieruchomości powinny przede wszystkim sprawdzić oferty w skupach nieruchomości.

Skupy nieruchomości zajmują się szybkim odkupywaniem od właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości różnych typów – przede wszystkim mieszkań położonych w dobrych lokalizacjach, niemniej jednak w wielu skupach można sprzedać niemalże każdą nieruchomość.

Skorzystanie z oferty skupu niesie ze sobą wiele korzyści – to nie tylko skrócony czas transakcji, ale również wygoda oraz bezpieczeństwo. Pracownicy skupu są zawsze do dyspozycji klienta i mogą pomóc mu w formalnościach związanych z transakcją.

Gdy właściciel dysponuje kompletem niezbędnych dokumentów do dokonania transakcji, można zamknąć ją już w 24 godziny.

 

Kiedy warto sprzedaż nieruchomość za niższą cenę?

Osoby decydujące się na skorzystanie z usług skupów nieruchomości muszą pamiętać o tym, że nie otrzymają wówczas pełnej kwoty odpowiadającej wartości nieruchomości.

W większości przypadków można uzyskać od 50 proc. do 70 proc. wartości nieruchomości określonej przez rzeczoznawcę.

Chociaż może wydawać się, że jest to mało korzystna oferta, to jednak warto zaznaczyć, że w wielu przypadkach zejście z ceny na rzecz szybkości i komfortu transakcji jest najlepszym rozwiązaniem.

 

Nieruchomość warto sprzedać za niższą cenę wtedy, gdy:

  • jest zadłużona – im dłużej należy do właściciela, tym większe długi generuje
  • zależy nam na czasie – przeprowadzamy się, musimy spłacić długi lub z innego powodu potrzebujemy pieniędzy od zaraz
  • ma ona wady prawne – jest przedmiotem współwłasności, na przykład po spadku, darowiźnie, posiada ustanowione użytkowanie wieczyste, służebność

Zatem wtedy, gdy chcemy sprzedać mieszkanie bez problemów, warto wybrać skupy nieruchomości – nawet kosztem niższego zysku.

Komentarze są wyłączone.