Jak wygląda procedura szybkiej sprzedaży nieruchomości?

Jak sprzedać nieruchomość po rozwodzie
Jak sprzedać nieruchomość po rozwodzie?
14 stycznia 2019
Jak wygląda pożyczka pod zastaw nieruchomości, np. mieszkania, działki
Jak wygląda pożyczka pod zastaw nieruchomości, np. mieszkania, działki?
16 stycznia 2019
Jak wygląda procedura szybkiej sprzedaży nieruchomości

Jak wygląda procedura szybkiej sprzedaży nieruchomości

Sprzedaż nieruchomości może, ale nie musi zajmować dużo czasu. W jaki sposób można przyspieszyć całą transakcję, aby zakończyła się ekspresowo?

Transakcje nieruchomości bardzo często kojarzą się ze skomplikowanymi, czasochłonnymi procedurami. W rzeczywistości nie muszą jednak być tak kłopotliwe. Kluczem jest wybranie odpowiedniej procedury sprzedaży.

 • Czas szybkiej sprzedaży nieruchomości
 • Sprzedaż nieruchomości w skupie
 • Procedura szybkiej sprzedaży nieruchomości w skupie nieruchomości – krok po kroku

 

Czas szybkiej sprzedaży nieruchomości

Szybka sprzedaż nieruchomości jest często niezbędna, na przykład w sytuacji, gdy właściciel czy współwłaściciele nieruchomości chcą jak najprędzej otrzymać pieniądze ze sprzedaży. Zdarzają się także sytuacje, gdy posiadacz czy posiadacze mieszkania wyjeżdżają lub wyprowadzają się do innego miasta, dlatego także zależy im na szybkim zakończeniu całej transakcji.

Na czas sprzedaży nieruchomości, na przykład mieszkania, składa się kilka etapów, dlatego też cała transakcja może trwać od kilku dni do nawet kilku miesięcy.

 

Na czas sprzedaży nieruchomości składają się:

 • przygotowanie nieruchomości do sprzedaży
 • oczekiwanie na zainteresowanego kupnem
 • formalności związane ze sprzedażą nieruchomości

Jeśli ważna jest jak najszybsza sprzedaż nieruchomości, w takim przypadku każdy z tych etapów powinien trwać jak najkrócej.

 

Sprzedaż nieruchomości w skupie

Gdy sprzedaż powinna zakończyć się jak najszybciej, w takim przypadku najlepszym wyborem będzie skorzystanie z usług skupów nieruchomości.

Skupy nieruchomości, podobnie jak skupy pojazdów, zajmują się odkupywaniem od właścicieli i współwłaścicieli nieruchomości w całości lub też udziałów w tych nieruchomościach. Odkup odbywa się natychmiastowo – dzięki temu nie trzeba przygotowywać mieszkania na sprzedaż, wystawiać ogłoszeń, czekać na kupujących.

W skupach nieruchomości klienci mogą otrzymać również kompleksowe wsparcie, na przykład w zakresie zgromadzenia odpowiednich dokumentów, dotyczące kwestii podatkowych po sprzedaży mieszkania, pomoc w formalnościach notarialnych.

Wypłata środków za sprzedaż odbywa się natychmiastowo – od razu po podpisaniu umowy notarialnej. Gdy wszystko pójdzie zgodnie z planem, pieniądze można mieć na swoim koncie jeszcze tego samego dnia.

Co ważne, niektóre skupy nieruchomości nie wymagają od właściciela czy współwłaścicieli natychmiastowej wyprowadzki – lokal można zajmować jeszcze przez określony czas, aż do momentu znalezienia nowego mieszkania.

 

Procedura szybkiej sprzedaży nieruchomości w skupie nieruchomości – krok po kroku:

 • wybór odpowiedniego skupu nieruchomości oferującego najlepszą cenę
 • kontakt ze skupem nieruchomości w celu umówienia się na wizytę rzeczoznawcy
 • wycena nieruchomości
 • ustalenie zasad transakcji pomiędzy stronami
 • zawarcie umowy przedwstępnej – w przypadku braku dokumentacji, problemów prawnych z nieruchomością i w innych sytuacjach, gdy umowa właściwa nie może być zawarta od razu – sprzedający otrzymuje wówczas zadatek lub zaliczkę
 • podpisanie umowy właściwej w kancelarii notarialnej
 • przekazanie pieniędzy sprzedającemu przez skup nieruchomości

Komentarze są wyłączone.